free portfolio web templates

AKTİF BALIKADAMLAR, 1967 yılında “deniz” sevdalısı birkaç arkadaşın bir araya gelerek temellerini attığı Türkiye’nin en eski su sporları kulüplerinden birisidir.
O tarihten günümüze uzanan meşakkatli yolda nice üstün başarılara imza atan çok değerli sporcular ve profesyonel balıkadamların yetiştiği bir kulüp olma özelliğini daima korumuş ve ilke edinmiştir. Yurtiçinde ve yurtdışında yapılan birçok müsabakada kulübümüzün yetiştirdiği sporcular dereceler almış ve ülkemizin gurur kaynağı olmuşlardır.

1967 yılında kurulmuş olmakla beraber o yılların imkanları ve ekipman edinebilmenin zorluklarına rağmen bütün bu başarılara imza atan kulübümüz günümüze kadar binlerce balıkadam yetiştirmenin gururunu yaşamaktadır.

Türkiye Sualtı Sporları, Cankurtarma, Su Kayağı ve Paletli Yüzme Federasyonu’nun kurulmasına öncülük etmemiz ve ilk federasyon başkanının kulübümüz üyesi olması da ayrı övünç kaynağımızdır.
Kulübümüz faaliyetlerine Federasyondan belgeli Eğitmen lisanslı öğretmenlerle devam etmekte, her ay periyotlar halinde açılan balıkadam yetiştirme kurslarını gerçekleştirmektedir. Kulüp üyelerimiz için her hafta sonu gezilerin düzenlenmesi, yemekli toplantıların yapılması, tanınmış sualtı fotoğrafçılarımızca slayt gösterileri yapılması gibi faaliyetleri yoğun bir şekilde devam etmektedir.

Gençlik ve Spor Bakanlığından Federe Spor Kulübü ünvanını alan kulübümüz lisanslı sporcularımız ile federasyonun çeşitli müsabakalarına katılmaktadır. 

© Copyright 2020 Aktif Balıkadamlar Kulübü Spor Derneği - All Rights Reserved

Design by Cüneyt Çokşen