BODRUM

1

BÜYÜK REEF

Suyu erken saatlerde berrak olduğu için ilk dalış teknesinde olmak her zaman avantaj. Özelliği Ege’nin bütün balıklarının adeta bir senfoni içinde olması.

2

KARGI ADASI

Kargı Adası, Bodrum Akyarlar’ın güneyinde yer alan ıssız bir ada. Bodrum sualtı yaşamının en zengin noktalarından birisidir. Adanın güneybatısında, 25 metre derinlikte bulunan dev kayalar balıklar için korunaklı bir habitat oluşturuyor. Kargı Adası’nın en önemli özelliklerinden birisi ise genellikle bölgenin akıntılı olması.

3

KARAADA

Karaada her seviyede dalıcı için olanaklar sunan Paçoz, Kaçakçı, Poyraz, Meteor, Alarga Koyu gibi onlarca dalış noktasını barındırmaktadır.

4

TCG 115 SAHİL GÜVENLİK BOTU

Bodrum Sualtı Derneği’ne (BOSAD) T.C. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından hibe edilen gemi, yapay resif oluşturmak ve dalış turizmine katkıda bulunmak üzere 16 Mayıs 2007 tarihinde batırıldı. 20-30 metre derinlikte yatay olarak dip tabanına yerleşmiş durumda ve dalış yapanlar için farklı bir keşif deneyimi sunuyor.

5

TCG Y111 PINAR 1

Boyu 37 metreyi bulan 7 metre genişliğindeki gemi, 1939 yılında T.C. Deniz Kuvvetleri’nde göreve başlamış. BOSAD’a hibe edilen gemi, 20 Mayıs 2007 tarihinde Karaada Poyraz Limanı mevkiinde batırıldı. Kumluk bir zeminde heybetli duruşu ile Tüm seviye dalgıçlar için uygun bir dalış noktasıdır. En derin noktası 23 metredir.

6

OSMANLI ÇAPASI

Bitez Koyu’nun akvaryum Koyu’na uzanan batı kısmında, 22 metre derinliğinde, 19. yüzyıla ait dev bir çapa bulunuyor. Dalış merkezleri ona Osmanlı Çapası adını vermişler. Beş metre boyu ve üç metre genişliği ile sizi hemen etkiliyor. 

7

KÖÇEK ADASI

Kargı Adası’ndan Bodrum’a 2 km uzakta, çok küçük bir kayalık ada. Adanın kara yanı 10 metre, Bodrum ve Kargı tarafı 20-22 metre, Gökova yönü ise 32-34 metre derinliğe sahip. Antik amphora parçalarının görülebileceği bu dalış noktasında, Gökova yönünde 30 metre ileride iki adet demir, geç dönem çıpası kayalara kaynamış durumda.

8

ORAK ADASI

Bodrum’a bir buçuk saat uzaklıkta ve Gökova Körfezi içerisindeki bu nokta günübirlik gidilebilen en uzak dalış noktalarından olup. Topografik yapısıyla en ilginç dalış noktaları arasında sayılıyor. 5m Derinlik ile başlayan sivri bir şekilde yükselen irili ufaklı kayaların arasından gecilip bir anda kendimizi uçurumun kenarında buluyoruz. derinlik bir anda dik bir şekilde 70-80 metrelere uzanıyor.
Bilgiler,
https://www.gurudive.com

© Copyright 2020 Aktif Balıkadamlar Kulübü Spor Derneği - All Rights Reserved

Design by Cüneyt Çokşen

Landing Page Software