KAŞ

1

NEPTUN REEF

En sığ noktası 8 metre olan kayalık bir reefdir. Neptun reef basamaklı olarak derinleşip 40 metreden sonra kumluk zemine bağlanır.

2

KANYON

Değişik bir yer ve coşku istiyorsanız Kaş`daki en uygun yer Kanyon dur. İki duvar "V" şeklinde tek bir noktada birleşerek kanyonu oluşturur. Tepe noktası 5 metre ve tabanı 22 metredir. Sol duvarı uzadıkça 55 metreleri bulan taban derinliğine ulaşır, sağ duvar ise Dimitri adında tepe noktası 27 tabanı 42 metrede bulunan ve uzunca bir süre önce kanyon duvarlarına çarparak batmış pamuk taşıyan metal bir yunan gemi batığına ev sahipliği yapar.

3

FENER

Kaş limanının çıkışında birkaç mil güneyindeki yarımadanın ucudur. Genelde eğitim sonrası dalışları yapılmaktadır. Yavaş yavaş derinleşmesinden dolayı yeni başlamış dalgıçların kendilerine güven duymalarını sağlar. Dalış konusunda deneyim kazanmaya başlayanları ise 38 metreye kadar inen kayalıklar beklemektedir. 3 ile 18 metreler arasındaki kırık amforalar ve renkli gün balıkları yeni başlamış dalgıçlar için oldukça ilginçtir. 38 metrenin sonunda başlayan kumluk ise vatoz balıklarının yaşadığı bölgedir.

4

FLYING FISH REEF

Dalış noktasına giderken tekneden etrafınıza baktığınızda su üzerinde sıçrayan uçan balıkları görebilirsiniz. Sualtında da ilk metrelerden sonra sizinle birlikte olacak olan bu canlılar, dalış noktasının ve yörenin sakinleridir. 5 metrelerde başlayan resifin ilk metrelerinde bile onlarla karşılaşabilirsiniz. Resif 80 metreye kadar derinleşmektedir.

5

HEYBELİADA

6

C47 UÇAK BATIĞI

7

TANK

Tank Batığı 16 metre derinliği ile 1 yıldız ve Open water dalıcılarının rahatlıkla ziyaret edebileceği bir noktada.

8

HİDAYET KOYU

Hidayet Koyudalış noktası tüm seviyede sertifikalı dalıcılar için idealdir.

Bilgiler,
https://www.subaquadive.com / KAŞ / ORAY ERCAN

© Copyright 2020 Aktif Balıkadamlar Kulübü Spor Derneği - All Rights Reserved

Design by Cüneyt Çokşen

Offline Website Creator