AKTİF BALIKADAMLAR,
1967-2021

KURUCU ÜYELERİMİZ 1967

Cengiz İşbilen
Güzide Şarkelli
Haluk Karamanoğlu
Mahmut Suner
Rıza Acar
Safyam Serim
Süreyya Eta
Yılmaz Aygün

BAŞKANLARIMIZ

A. Ateş Gönenç
Efe Karaismailoğlu
Ekrem Ilgaz
Ender Ocak
Hikmet Eroğlu
İrfan Erdem
Osman Özbaltacı
Osman Sumnu
Safyan Serim
Tırhan Oktay
Tufan Suyabatmaz
Ümit Okaymirza
Yılmaz Aygün


AKTİF BALIKADAMLAR, 1967 yılında “deniz” sevdalısı birkaç arkadaşın bir araya gelerek temellerini attığı Türkiye’nin en eski su sporları kulüplerinden birisidir. O tarihten günümüze uzanan meşakkatli yolda nice üstün başarılara imza atan çok değerli sporcular ve profesyonel balıkadamların yetiştiği bir kulüp olma özelliğini daima korumuş ve ilke edinmiştir. Yurtiçinde ve yurtdışında yapılan birçok müsabakada kulübümüzün yetiştirdiği sporcular dereceler almış ve ülkemizin gurur kaynağı olmuşlardır.

1967 yılında kurulmuş olmakla beraber o yılların imkanları ve ekipman edinebilmenin zorluklarına rağmen bütün bu başarılara imza atan kulübümüz günümüze kadar binlerce balıkadam yetiştirmenin gururunu yaşamaktadır. Türkiye Sualtı Sporları, Cankurtarma, Su Kayağı ve Paletli Yüzme Federasyonu’nun kurulmasına öncülük etmemiz ve ilk federasyon başkanının kulübümüz üyesi olması da ayrı övünç kaynağımızdır.

Halen merkezinin bulunduğu adrese 2002 yılında yerleşen kulübümüz faaliyetlerine daha modern ekipmanlar ve Federasyondan belgeli Eğitmen lisanslı öğretmenlerle devam etmekte, her ay periyotlar halinde açılan balıkadam yetiştirme kurslarını gerçekleştirmektedir.Kulüp üyelerimiz için her hafta sonu gezilerin düzenlenmesi, yemekli toplantıların yapılması, tanınmış sualtı fotoğrafçılarımızca slayt gösterileri yapılması gibi faaliyetleri yoğun bir şekilde devam etmektedir.

2004 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığına yaptığımız müracaat neticesinde Federe Spor Kulübü ünvanını alan kulübümüz sualtı sporlarının değişik branşlarında faaliyet göstermek üzere sualtı ragbisi, sutopu, monopalet ve zıpkınla balıkavı takımları oluşturulmakta ve sporcularımızın lisansları alınmaktadır.

© Copyright 2020 Aktif Balıkadamlar Kulübü Spor Derneği - All Rights Reserved

Design by Cüneyt Çokşen

AI Website Creator